Budownictwo wczoraj i dzis : AD Round Up: Health Architecture Część IV

Dwie placówki medyczne, dwie przychodnie dentystyczne i jedna dom opieki.
To jest nasz wybór architektury zdrowotnej, część IV.
Sprawdź je wszystkie po przerwie.
Kemang Medical Care / Aboday Architects Kiedy projekt ten rozpoczął się w 2007 r., Pierwotna powierzchnia 2600 m2 wystarczy do wybudowania kliniki dla kobiet i dzieci z 52 oddziałami.
Program budowy jest złożony i obejmuje jedno piętro przeznaczone do leczenia in vitro. Read the rest of this entry »

Budownictwo wczoraj i dzis : AD Round Up: Health Architecture Część IV

WORD Nasi przyjaciele z WORD podzielili się swoją propozycją na Pomnik ofiar Holocaustu Atlantic City.
Konkurs, który zgromadził ponad 700 zgłoszeń, poprosił uczestników o wykorzystanie istniejącego pawilonu nadmorskiego w Atlantic City w stanie New Jersey, aby stworzyć rodzaj przestrzeni publicznej upamiętniającej Holocaust i nadal przynosząc świadomość przerażającym wydarzeniom.
Jego celem jest naprawienie naszej zbiorowej pamięci, dawanie świadectwa, objęcie niewysłowionego poczucia straty.
wyjaśnił brief konkursowy.
Dla Brona WORD tworzy dwa drastycznie odmienne środowiska, oferując mocny obraz, by zrozumieć wydarzenia Holokaustu i miejsce, w którym można spokojnie się zastanowić. Read the rest of this entry »

Budownictwo wczoraj i dzis : AD Round Up: Health Architecture Część IV

Alessandro Liberati LEDarchitecturestudio + HIDDENOFFICE – projekt Efficient Living Machine przekształca budynek w infrastrukturę zdolną do poprawy i rozszerzenia stylu życia metropolii.
Firmy proponują, że wieżowiec staje się systemem nakładających się siatek na istniejące otoczenie, aby inaczej odczytać miasto.
Sieci te zawierają różne warstwy zaprogramowanych działań, od obszarów rekreacyjnych po farmy i od parków publicznych po obszary handlu.
Więcej szczegółów na temat projektu, autorstwa architektów Alessandro Liberati, Roberto Straccali we współpracy z Roberto Salvatellim, Simone Pirro, Luca Tappat ., i Roberto Turt ., po przerwie:.
Nasz drapacz chmur może zaoferować obywatelom inny styl życia w zależności od tego, gdzie jesteś . Read the rest of this entry »

Budownictwo wczoraj i dzis : AD Round Up: Health Architecture Część IV

kliknij, aby powiększyć Kilka dni temu scena architektury chorwackiej zachwyciła nas swoim pawilonem na Biennale w Wenecji.
I jest jeszcze więcej z tego kraju: House of Tolerance, 4-tygodniowe międzynarodowe warsztaty w Szkole Architektury w Splicie, w Chorwacji, zostały ogłoszone.
Warsztaty są otwarte dla studentów i młodych profesjonalistów (do 35 roku życia), a ich rezultatem będzie nowy Dom Tolerancji dla miasta.
Zwycięska propozycja warsztatów zostanie przedstawiona burmistrzowi miasta, aby zbudować pierwszy etap projektu.
Warsztat kierowany i prowadzony przez Hvroje Njirica (obejrzyj jego wywiad z Blogu) i Emila Sverko. Read the rest of this entry »