May 29th, 2018

Mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z katalońskim architektem Jordi Badią na wystawie Vogadors: Architectural Rowers na 13.
Biennale Sztuki w Wenecji.
Jordi Badia jest dyrektorem BAAS, hiszpańskiej praktyki założonej w 1994 roku z silnym zapleczem w budynkach publicznych.
Godnymi uwagi przykładami tego biura są Tanatorio de León i Muzeum Can Framis.
Jordi ukończył ETSAB (Barcelona School of Architecture) w 1989 roku, gdzie jest wykładowcą-współpracownikiem od 2011 roku. Read the rest of this entry »

Joseph N.
Biondo Joseph N.
Biondo współpracował z uznanym na całym świecie malarzem abstrakcyjnym Edem Kernsem, aby zaprojektować konceptualny, niezabudowany projekt, który pomieści Kernsa.
Kości jak żelazo-krew jak rtęć.
Ta wyjątkowa współpraca zaowocowała eksperymentalnym ćwiczeniem skromnych materiałów, aby stworzyć odnowioną rzeczywistość w materialnym stanie budynku. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Studio Gorm Krótko mówiąc w kosmosie, ale nadal potrzebuje funkcjonalności kuchni.
Sprawdź ten fajny projekt, który znaleźliśmy na Core77 zaprojektowanym przez holenderską firmę projektową Studio Gorm.
Ta super wydajna i bardzo kompaktowa konstrukcja tworzy żyjącą kuchnię .
która łączy naturę z technologią.
Kuchnia zapewnia miejsce nie tylko do przygotowywania potraw, ale także do uprawy, przechowywania, a nawet kompostowania żywności. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Dwie placówki medyczne, dwie przychodnie dentystyczne i jedna dom opieki.
To jest nasz wybór architektury zdrowotnej, część IV.
Sprawdź je wszystkie po przerwie.
Kemang Medical Care / Aboday Architects Kiedy projekt ten rozpoczął się w 2007 r., Pierwotna powierzchnia 2600 m2 wystarczy do wybudowania kliniki dla kobiet i dzieci z 52 oddziałami.
Program budowy jest złożony i obejmuje jedno piętro przeznaczone do leczenia in vitro. Read the rest of this entry »