September 14th, 2019

NORMY PRACY I ZUŻYCIE MATERIAŁOW PĘDNYCH PRZY ROBOTACH CIĄGNIKOWYCH Normy pracy robót ciągnikowych ustanowione są dla każdego kraju i obwodu oddzielnie z uwzględnieniem ich przeciętnych warunków lokanych (glebowych, ukształtowania terenu, wielkości działek i osiągniętego poziomu wydajności pracy). W ramach ustalonych norm w republikach, krajach i obwodach , w zależności od warunków produkcyjnych, można te normy zwiększać lub zmniejszać w poszczególnych MTS do 15% . . . , a dyrektorom MTS zezwolono obniżać lub podwyższać zmianowe normy pracy w zależności od istniejących warunków na działkach rolnych do 10% z tym, że normy pracy całego MTS nie mogą być niższe od ustalonych dla danego MTS. Read the rest of this entry »

September 14th, 2019

Zależnie od wielkości nacięcia pilniki dzielą się na: zdzieraki, równiaki i gładziki. Mogą one być z pojedynczym i krzyżowym nacięciem, dużej i średniej wielkości. Pilniki o dużym nacięciu są stosowane przy zdzieraniu większej warstwy materiału, przy czym otrzymuje się powierzchnię nierówną, z głębokimi rysami. Do wygładzenia powierzchni metali miękkich służy pilnik z pojedynczym nacięciem, a do obróbki metali twardych, jak stal i żeliwo – z nacięciem podwójnym, krzyżowym. Gładziki stosuje się tam, gdzie jest wymagana powierzchnia gładka, bez śladów obróbki zgrubnej. Read the rest of this entry »

September 14th, 2019

PRACOWNIA RYMARSKA Wśród części maszyn rolniczych poważne miejsce zajmują pasy transmisyjne. Remont pasów i ich przygotowanie wymagają zastosowania rzemiosła rymarskiego. Łączenie pasów można wykonywać przez: l) sklej anie, 2) zszywanie, 3) łączenie klamrami zaciskowymi lub 4) łączenie metalowymi zszywaczami, Przed sklejaniem należy pas skórzany równo naprężyć, końce zaś zmiąć, a następnie klinowo zastrugać nożem tak, aby były zaostrzone. Grubość końców pasa skórzanego powinna wynosić około 1 mm. W celu dobrego sklejenia pasa powierzchnię ściętą trzeba poskrobać ostrą stalową szczotką, a nie pilnikiem. Read the rest of this entry »

September 14th, 2019

Otwory w zszywanych pasach robi się o 1 mm mniejsze niż grubość rzemyków. Zszywanie może być przechodnie lub na krzyż . Parciane (bawełniane) pasy zszywa się specjalnymi nitkami lub dratwą (woskowaną lub naoliwioną). Końce tych pasów przygotowuje się do zszywania tak samo jak końce pasów gumowych (wycinanie schodków). Zszywanie dokonuje się dwoma końcami nitek sposobem na krzyż. Read the rest of this entry »

September 14th, 2019

W czasie ruchu, gdy pas nie przechodzi przez wąskie miejsca i nie ma obawy zaczepienia szwów o różne przeszkody, dobrze jest zastosować takie łączenie pasów. Podkładki od strony przylegającej do pasa należy zaokrąglić od spodu w celu uniknięcia uszkodzenia pasa. Taki sposób złączenia odznacza się dużą trwałością i elastycznością. Użytkowanie pasów i uprzęży. Pas ze sklejonymi lub zszytymi końcami trzeba nakładać na tarczę koła tak, aby nałożony na pracującą powierzchnię koniec pasa poruszał się w tym samym kierunku co i koło. Read the rest of this entry »

September 14th, 2019

POJĘCIE O PRĄDZIE ELEKTRYCZNYM PRĄD STAŁY Według nowoczesnych poglądów materia składa się z drobin, które z kolei złożone są z mniejszych jeszcze cząstek zwanych atomami: Atom składa się z jądra i krążących dokoła niego z wielką szybkością i w różnych odległościach elektronów. Samo jądro składa się z protonów, których ilość jest równa ilości krążących elektronów. Protony, a więc i jądro mają dodatni ładunek elektryczny, elektrony zaś – ujemny. W normalnych warunkach ogólny ładunek ujemny elektronów krążących dokoła jądra równa się dodatniemu ładunkowi jądra. W ten sposób atomy, drobiny oraz widziane przez nas ciała są nie naelektryzowane, czyli obojętne elektrycznie. Read the rest of this entry »

September 14th, 2019

Złoża wieżowe Wieżowe złoża zraszane (Schulz, NRD 19. 50 r. ). są budowane z żużla kotłowego o wielkości ziarn 4 do 10 cm. Wysokość złoża wynosi zazwyczaj 10 do 20 m; średnica wewnętrzna jest 6:8 razy mniejsza od wysokości. Read the rest of this entry »

September 14th, 2019

W 1954 r. zostało opatentowane złoże Zaczyńskiego o podobnym działaniu. W złożu Zaczyńskiego liczba sekcji wynosi 3 do 6, przy czym ścieki są doprowadzane oddzielnie do każdej sekcji, tak, że ścieki z sekcji górnych spływają przez materiał danej sekcji na sekcję dolną. ,w złożu tym część, ścieków, (30% już biologicznie oczyszczona, jako tzw. zaczyn biologiczny jest doprowadzona na sekcję górną. Read the rest of this entry »

September 14th, 2019

Oto pięć świetnych artykułów, które mogłeś przegapić w zeszłym tygodniu! Sprawdź je wszystkie po przerwie.
Jazda na suficie / Zauberscho (e) n Kampus Leonardo na północy Muenster tworzy z akademią sztuki, szkołą architektury muensterskiej i szkołą projektowania kreatywny kampus na terenie byłego baraku kawalerii.
Księgi wszystkich trzech instytucji są połączone w bibliotekę i stoją za murami części dawnych stadnin koni.
półki wymagały więcej miejsca.
ale gdzie. Read the rest of this entry »

September 14th, 2019

za pomocą Obliczonych ryzyk W grudniu 2010 r.
firmy architektoniczne przyspieszyły do najsilniejszego tempa wzrostu.
Jako wiodący wskaźnik ekonomiczny działalności budowlanej, indeks fakturowania architektonicznego (ABI) odzwierciedla w przybliżeniu od 9 do 12 miesięcy opóźnienia między naliczaniem architektury a wydatkami budowlanymi.
Amerykański Instytut Architektów (AIA) podał, że październikowy wynik ABI wyniósł 52,8, co oznacza wzrost w stosunku do 51,6 we wrześniu.
Wynik ten odzwierciedla wzrost zapotrzebowania na usługi projektowe (jakakolwiek punktacja powyżej 50 oznacza wzrost faktur). Read the rest of this entry »