Posts Tagged ‘meble dla dzieci’

Scieki odpowiadajace warunkom podanym moga byc odprowadzane do wód stojacych

September 15th, 2018

Ścieki odpowiadające warunkom wyżej podanym mogą być odprowadzane do wód stojących, w szczególności: 1. do jezior wykorzystywanych do hodowli ryb łososiowatych przy rozcieńczeniu większym niż 1 : 200 2. do jezior wykorzystywanych do hodowli ryb niełososiowatych oraz do jezior bezodpływowych lub takich, przez które przepływa woda o przepływie miarodajnym mniejszym niż 1,0 ms/sek, ścieki przemysłowe przy rozcieńczeniu większym niż 1 : 150, ścieki bytowo-gospodarcze przy rozcieńczeniu większym niż 1 : 100. 3. do stawów naturalnych i morskich wód wewnętrznych przy rozcieńczeniu w stosunku większym niż 1 : 50, z wyjątkiem odprowadzania ścieków z kanalizacji miast i zakładów do wód portów 4. Read the rest of this entry »

Posts Tagged ‘meble dla dzieci’

Scieki odpowiadajace warunkom podanym moga byc odprowadzane do wód stojacych

September 15th, 2018

OCZYSZCZANIE I WYKORZYSTANIE ŚCIEKÓW W ŚRODOWISKU NATURALNYM 6. 2. 1. Wiadomości ogólne Środowisko naturalne gleba, lub woda, wskutek obfitości mikroorganizmów i stosowania niskiego obciążenia mają dużą zdolność rozkładu związków organicznych. Jak podaje Imhoff ilość mineralizowanych związków organicznych wyrażona w procentach zredukowanego BZTs wynosi przy sztucznym biologicznym oczyszczaniu 45 do 80010, natomiast przy naturalnym sięga 100010. Read the rest of this entry »