Meble Biurowe
Komfortowa architektura biurowej przestrzeni

Nowoczesna architektura : OMA wygrywa konkurs na nową bibliotekę BMVR w Caen we Francji

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Widok dnia.
OMA Kilka tygodni temu dyskutowaliśmy na Twitterze, jak OMA opracowała kilka innowacji w budynkach kulturalnych i edukacyjnych.
Teatr Wyly (we współpracy z REX), Biblioteka publiczna w Seattle oraz projekty takie jak rozszerzenie MNBAQ lub plan generalny West Kowloon Cultural District.
Dziś otrzymaliśmy wiadomość, że OMA wygrał konkurs na nową bibliotekę regionalną (Biblioth.
Que Multimédia.
Vocation Régionale) w Caen we Francji.
Projekt o powierzchni 12.000 m2 będzie pierwszym budynkiem kulturalnym OMA we Francji, a jego kierownikiem będzie podopieczny Clément Blanchet.
Nowa biblioteka, położona na krańcu półwyspu Caen, obejmuje cztery wystające skrzydła, które wskazują na cztery punkty orientacyjne miasta: opactwa Abbaye-aux-Dames na północy i Abbaye-aux-Hommes na wschodzie; główny dworzec kolejowy na południe; oraz miejsce planowanych przyszłych wydarzeń na zachodzie.
Kontekst .
OMA Biblioteka składa się z dwóch przecinających się czytelni, które zachęcają do maksymalnego połączenia między programowanymi dyscyplinami: naukami humanistycznymi, nauką i technologią, literaturą i sztuką.
Zamiast czterech odrębnych obszarów połączonych mostami przestrzeń jest uporządkowana wzdłuż dwóch przecinających się osi, tworząc przestrzeń zbiegu dla wiedzy i ludzi.
- Clément Blanchet W przestrzeniach zewnętrznych tworzonych przez te przecinające się czytelnie biblioteka współgra z otoczeniem, otwierając się na park, ścieżkę pieszą i plac nadbrzeżny.
Duże okna mieszczą się na wysokości czytelni i zapewniają naturalne światło.
Dzięki dynamicznemu widokowi na Caen i jednoczesnej wewnętrznej przejrzystości budynek stanowi obserwatorium wiedzy.
Zachęca do kontemplowania krajobrazu miejskiego lub kulturowego, nawet jeśli służy tradycyjnej roli biblioteki jako przestrzeni do czytania, studiowania i interakcji z innymi użytkownikami.
Nocny widok .
OMA Zrównoważone podejście projektowe reaguje na lokalne warunki klimatyczne w celu zapewnienia efektywności energetycznej.
Płytkie plany pięter maksymalizują dostęp do naturalnego światła, tworząc idealne środowisko do czytania istotne dla biblioteki.
Widok wnętrza, główna sala wykładowa.
OMA
[hasła pokrewne: wapno gaszone cena, piec gazowy z zamkniętą komorą spalania, praktiker zwroty ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: piec gazowy z zamkniętą komorą spalania praktiker zwroty wapno gaszone cena