Meble Biurowe
Komfortowa architektura biurowej przestrzeni

Nowoczesna architektura : Biennale w Wenecji 2012: Vogadors, Architectural Rowers / Pawilon Wysp Katalońskich i Balearów

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Biennale w Wenecji, które zamyka swoje drzwi w dniu 27 listopada, wywołało ciekawą debatę podczas otwarcia, biorąc pod uwagę bardzo polityczny punkt widzenia niektórych wystaw, które dla niektórych odbiegały od samej architektury i same weszły w dyskusję.
W tym kontekście znajdziemy Vogadors: Architectural Rowers, Pawilon Wysp Katalońskich i Balearów, którego kuratorami są Jordi Badia i Félix Arranz, wystawa skupiająca się na zbudowanym projekcie, który wykorzystuje wspólny temat do zdefiniowania nowej generacji katalońskich architektów: Davida Sebastiana i Gerard Puig, SMS arquitectos, Arquitecturia, Jaime Ferrer, Meritxell Inaraja, Blancafort Reus Arquitectura, Núria Salvadó i David Tapias, Francisco Cifuentes i Bosch.Capdeferro Arquitectures (więcej szczegółów na temat projektów).
.
Nico Saieh Na wystawie dziewięć projektów z tego pokolenia jest bardzo szczegółowo przedstawionych, w tym obszerne rysunki, tekstury, konstruktywne systemy, filmy z używanych budynków i inne formy reprezentacji, które przybliżają odwiedzających do początków projektu, relacje z miejscem i mieszkańcami, badaniami, a zwłaszcza tradycją.
Tradycja zamyka ekspozycję, prezentując dzieła mistrzów architektury katalońskiej, takich jak Enric Miralles, ponieważ ich wpływ jest wspólną płaszczyzną, z którą dzieli się nowa generacja.
Patrząc wstecz, aby zrozumieć teraźniejszość i przyszłość, jako wioślarz, który posuwa się naprzód, zastanawiał się nad cytatem Jorge Oteizy: Ten, który wykuwa się naprzód tworząc coś nowego, robi tak jak wioślarz, poruszając się do przodu, ale wiosłując, patrząc za siebie, ku przeszłość, w kierunku tego, co istnieje, aby móc odkrywać na nowo jej fundamenty.
Wystawa, która odbywa się na Isola San Pietro między Arsenale i Giardini, rozszerza swój zasięg i obecność dzięki wspólnemu przedsięwzięciu z hiszpańskim wydawnictwem Gustavo Gili, z cyfrowymi wydaniami katalogu Vogadors dostępnymi w sklepie iBook Store lub w Witryna GG.
Więcej od kustoszy po przerwie: Vogadors jest wyraźnym zobowiązaniem do przyszłości, prezentując wybór dziewięciu prac od kilku wybitnych młodych katalońskich i balearskich architektów, z których wszyscy mają wspólną wrażliwość.
Prace te ilustrują również inny sposób radzenia sobie z rzeczami w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie społeczeństwa na to, co jest niezbędne do życia społeczności, a jednocześnie kłócą się z bardziej spektakularną i efektowną architekturą.
.
Nico Saieh Wystawa dokumentuje trzeźwą architekturę, która wykorzystuje bardzo proste materiały, ale jest niezwykle wyrafinowana zarówno pod względem technicznym, jak i intelektualnym, i zawiera silny społeczny i etyczny komponent umożliwiający pełną konstrukcję umiejętności z uważną otwartością na otoczenie, ludzi i życie bez porzucania najbardziej abstrakcyjnych i wizualne wartości emocjonalne.
.
Nico Saieh Łącząc te prace architektoniczne razem, niektóre podobieństwa w ich podejściach, procesach i wynikach pojawiają się naturalnie, ujawniając się poprzez ich niuanse, kontrasty i podobieństwa.
.
Nico Saieh Niektóre cechy tego wspólnego charakteru to: 1.
Miejsce i znaczenie: Szacunek dla materiału witryny (geografia, dziedzictwo, otoczenie miejskie) i elementów niematerialnych (miejsce, środowisko, retrospekcja).
Lokalne wartości są afirmowane i aspirują do globalizacji.
2.- Etyka i bliskość: społeczne zaangażowanie w bliskość i szacunek dla ludzi.
3.- Przepuszczalna istotność: Wykorzystanie materiałów z wcześniej istniejącej struktury i stworzenie na nowo fundamentalnych narzędzi do bezpośredniego wyrażania architektury.
4.- Badania i raportowanie: Umiejętność eksperymentowania i innowacji koncentruje się na relacji między materiałem a ludźmi bez pośredników.
5.- Istota i tradycja: dobrowolne ograniczenie w formalnym podejściu i znaczna oszczędność zasobów.
Te pięć punktów charakteryzuje konstrukcja lepsza niż jakikolwiek formalny język czy estetyka: reprezentują spójne i wyrafinowane podejście pokazujące szczególny sposób tworzenia architektury, która stara się sprostać aspiracjom współczesnej wrażliwości i świadomości.
Jest to wrażliwość w odpowiedzi na stale zmieniający się świat, który wzywa architekturę do ukazania spójnego podejścia do jej zasobów środowiskowych i ekonomicznych, aby dokonać autentycznej odnowy architektury europejskiej, jaką znamy dzisiaj.
Znaczna liczba badań europejskich jest zaangażowana w te badania, a wybór ten ma jedynie na celu podkreślenie wkładu Katalończyków i Wysp Baleryckich w tę międzynarodową debatę.
.
Nico Saieh Féliz Arranz & Jordi Badia.
.
Nico Saieh
[więcej w: wełna schwenk, remont w 48h, malowanie drzwi cena ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: malowanie drzwi cena remont w 48h wełna schwenk