Kącik architekta – Wywiady AD: Jordi Badia / BAAS

November 1st, 2018

Mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z katalońskim architektem Jordi Badią na wystawie Vogadors: Architectural Rowers na 13.
Biennale Sztuki w Wenecji.
Jordi Badia jest dyrektorem BAAS, hiszpańskiej praktyki założonej w 1994 roku z silnym zapleczem w budynkach publicznych.
Godnymi uwagi przykładami tego biura są Tanatorio de León i Muzeum Can Framis.
Jordi ukończył ETSAB (Barcelona School of Architecture) w 1989 roku, gdzie jest wykładowcą-współpracownikiem od 2011 roku.
Jest także profesorem w dziale projektów architektonicznych Escuela técnica superior de arquitectura na UIC.
Jordi jest zaangażowany w nowe pokolenia, wspierając młodych architektów w HIC, a także zastanawiał się nad swoją kuratorską rolą Vogadors, również omawianą w tym wywiadzie.
Projekty Jordi Badia BAAS w Blogu: Can Framis Museum (2008) CAP Salt 2 (2008) Workspace w byłym bunkrze węglowym (2007) Sant Boi de Llobregat (2007) Opieka dzienna, przedszkole i szkoła podstawowa (2006) Tanatorio Municipal de León (2000) + 12
[przypisy: kineta studni, domy z elementów prefabrykowanych, murator prenumerata ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: domy z elementów prefabrykowanych kineta studni murator prenumerata