Budownictwo wczoraj i dzis : Uniwersytet IT w Kopenhadze wideo: Henning Larsen Architekci

Henning Larsen Architects niedawno wydał krótki film na Uniwersytecie IT w Restad City w Kopenhadze.
Film koncentruje się na głównych ideach projektu architektonicznego i opisuje synergię powstałą, gdy uczniowie i użytkownicy zewnętrzni spotykają się na głównej ulicy budynku.
Jednocześnie film adresowany jest do użytkowników uniwersytetu: dziś, sześć lat po ukończeniu, jak budynek jest doświadczany przez studentów, profesorów i personel administracyjny.
Film obsadza wicekanclerza Madsa Tofte, architekta S.
Ren.
Llgaarda i studentów Isaaca Darta, Frederika Meisnera i Line Thorupa.
Uniwersytet IT jest zorganizowany wokół dużego centralnego atrium.
W przestrzeni atrium w salach rozmieszczonych jest kilka grup i sal konferencyjnych, zaprojektowanych jako pudełka z ramą, w dynamicznej kompozycji.
jak wyodrębnione szuflady o różnych rozmiarach.
Parter składa się ze wspólnych urządzeń; sale wykładowe, studenci.
kawiarnia, stołówka i biblioteka.
Wszystkie obszary badawcze i dydaktyczne znajdują się na wyższych piętrach.
Obiekty dydaktyczne w otwartych przestrzeniach badawczych wokół atrium i działów badawczych w spokojniejszych strefach na obu końcach budynku.
Budynek stoi wysoko nad terenem.
Metalowa obudowa składa się wokół całej objętości w jednym osobliwym dynamicznym ruchu.
Szklane fasady wewnątrz ramy są podzielone na poziome wstążki ze szkła o różnych kolorach i charakterze.
mocne szkło w kolorze zielonym, przezroczyste szkło i przezroczyste szkło.
[hasła pokrewne: Łóżka dla dzieci, meble corfu, Meble kuchenne Gdańsk ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: meble corfu Meble kuchenne Gdańsk Łóżka dla dzieci