Budownictwo wczoraj i dzis : Biennale w Wenecji 2012: Architektura Dialogu / Juan Herreros

May 29th, 2018

Podczas 13.
Biennale w Wenecji mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z hiszpańskim architektem Juanem Herreros, założycielem Herrerosa Arquitectosa (pełny wywiad w następnym poście).
Wystawa Dialogue Architecture ma na celu ujawnienie złożonych relacji, które zachodzą za kulisami projektu, część technicznych aspektów architektury, z której innowacja informuje twórczą stronę.
.
Nico Saieh Więcej o wystawie po przerwie.
Według hiszpańskiego architekta Juana Herrerosa kultura techniczna tworzy wspólną płaszczyznę, która jest kluczowa dla architektury.
Kulturę tę tworzy dialog między kolegami, ekspertami i konsultantami w szerokim zakresie specjalizacji.
Odzwierciedlając to, Herreros prezentuje wybrane formy architektoniczne, szczegóły konstrukcyjne i schematy organizacyjne na 13.
Międzynarodowej Wystawie Architektury.
Są one przedstawione w formie abstrakcyjnej, bez odniesienia do budynków, z których są rysowane.
Celowe jest otwarcie bezstronnego dialogu.
co .,.
jak ., i.
dlaczego.
tych projektów.
które mogą być wykorzystane przez strony trzecie jako początek dalszych poszukiwań.
.
Nico Saieh Architekt nie interesuje się fascynacją technologią ani zbędnymi komplikacjami.
Zamiast tego proponuje myślenie techniczne .
pozwala podejmować decyzje i określać, co może być zbędne.
.
Budowa najbliższej przyszłości wymaga koegzystencji inicjatyw podejmowanych przez osoby prywatne z inicjatywami społeczności.
mówi Herreros.
Ta społeczność nie będzie już tworzona tylko przez architektów i projektantów budowlanych, ale wręcz przeciwnie, zostanie wzbogacona o wkład tych, którzy pojawiają się i dzielą te przestrzenie z dnia na dzień.
.
Nico Saieh Pierwszą konsekwencją tego rozszerzenia i infiltracji architektury w inne dyscypliny będzie odzyskanie jej roli jako praktyki społecznej zaangażowanej w zmianę, która naprawdę ma znaczenie ..
Takie podejście przekształca współczesny projekt w bogaty zestaw umiejętności, umiejętności i wiedzy.
Przynosi stary pomysł pracy zespołowej na bieżąco, aby przekształcić proces projektowania coraz bardziej w program badawczy.
Herreros sugeruje, że myślenie techniczne .
jest także systemem odniesienia i pojazdem, aby zrozumieć przeszłość i odwiedzić przyszłość.
Jest to zasób krytyczny, który nie został jeszcze w pełni wykorzystany, jeśli chodzi o czytanie, interpretowanie, opisywanie i działanie w sposób odpowiedzialny na niespokojną i niekontrolowaną rzeczywistość.
Nico Saieh.
Nico Saieh
[więcej w: Łóżka dla dzieci, meble ogrodowe technorattan, szafy przesuwne ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: meble ogrodowe technorattan szafy przesuwne Łóżka dla dzieci