Meble Biurowe
Komfortowa architektura biurowej przestrzeni

Budownictwo wczoraj i dzis : B (h) uis / Hoogte Twee Architecten

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Hoogte Twee Architecten Holenderska firma Hoogte Twee Architecten podzieliła się z nami swoim projektem B (h) uis, małym pawilonem zbudowanym z rur PVC.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Przez stulecia architekci wykorzystali drobne prace budowlane do eksperymentowania z przestrzeniami o ograniczonej formie, skali i zasięgu, ale także do eksperymentowania z materiałem i szczegółami.
.
Hoogte Twee Architecten Ponieważ brak jest dobrze wyposażonych laboratoriów badawczych, badania materiałów przez architektów koncentrują się na potencjałach istniejących (budowlanych) produktów, w których głównie poszukuje się możliwości niewłaściwego wykorzystania materiałów.
Nasze tymczasowe miejsce zamieszkania jest takim eksperymentem.
Rury z PVC zainspirowały nas do zaprojektowania specjalnego przedmiotu, w którym ten materiał nie jest już postrzegany jako rurka, lecz jako wydrążony kamień budowlany.
Materiał jest badany pod względem jego cech przestrzennych i wymyka się jego standardowemu zastosowaniu.
Przezroczystość w kierunku wzdłużnym i nieruchoma ściana w kierunku poprzecznym określają przestrzenność.
.
Hoogte Twee Architecten Poprzez równoległe układanie rur jako kamieni budujących powstała masa, która jest zamknięta z czterech stron, ale która jest przezroczysta, patrząc od strony głowy.
Poprzez wydrążenie tej masy zostanie stworzona specjalna rezydencja, którą zapewnią światła widzialne od strony głowy.
Architekci: Hoogte Twee Architecten.
Arnhem Lokalizacja: Wielki Post, Holandia Zespół projektowy: Martin-Paul Neys, Peter Groot, Cor Tiemens, Rudi Koster, Bart van den Hoven Rok budowy: 2005 Rok budowy: 2009 Zdjęcia: Hoogte Twee Architecten Sponsor materiałów: Dyka Nederland bv.
Hoogte Twee Architecten
[hasła pokrewne: kineta studni, kotły kondensacyjne ceny, wapno gaszone cena ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: kineta studni kotły kondensacyjne ceny wapno gaszone cena