Meble Biurowe
Komfortowa architektura biurowej przestrzeni

Budownictwo i architektura : Budynek mieszkalny w Bejrucie / Paulu Kaloustianie

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Dzięki uprzejmości architekta Paula Kaloustiana architekt Paul Kaloustian udostępnił nam swój najnowszy projekt – apartamentowiec w Bejrucie w Libanie.
Zobacz więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Apartamentowiec znajduje się w gęstej dzielnicy Gemayze w Bejrucie.
Ulica cieszy się wyrównaniem starych budynków z jednej strony i dużym ogrodem i kościołem z drugiej.
Zaprojektowany budynek kontynuuje wyrównanie ulic, rozwijając organiczny wzrost z tylnej części z ogrodem i mniejszą strukturą.
Nowy budynek jest zintegrowany z miejskim środowiskiem, ale jednocześnie otwiera się na bardziej hojne postrzeganie miasta.
Kształt budynku mieszkalnego jest bezpośrednim wynikiem regulacji budowlanych w Bejrucie, który pozwala na różne rozmiary na każdym piętrze, a więc w zakresie powierzchni mieszkalnych od 250m2 do 500m2.
Dzięki uprzejmości architekta Paula Kaloustiana Przejrzystość elewacji tworzy otwartość na ogrody, a osłony przeciwsłoneczne łączące elewację tworzą zacienione i prywatne przestrzenie (balkony).
Rozciągnięta skóra z tkaniny pozwala na stonowaną przejrzystość i ciągłe zmiany wyglądu budynku.
[hasła pokrewne: kotły kondensacyjne ceny, bramy segmentowe, praktiker zwroty ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: bramy segmentowe kotły kondensacyjne ceny praktiker zwroty