Meble Biurowe
Komfortowa architektura biurowej przestrzeni

Budownictwo i architektura : Biennale w Wenecji 2012: Wunderkammer / Tod Williams Billie Tsien Architekci

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W ogrodach Arsenale zaprojektowanych przez Piet Oudolfa, mały pawilon, Casa Scaffali, otacza fantastyczny świat zapachów, faktur i artefaktów, Wunderkammer (cudowny pokój), którego kuratorami są nowojorscy Tod Williams Billie Tsien Architekci.
Specjalna grupa architektów i artystów z całego świata została zaproszona do dzielenia się artefaktami, które ich inspirują, wysyłanymi w pudełkach na Biennale.
Mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z Todem Williamsem i Billie Tsien podczas otwarcia Wunderkammera, a także mieliśmy okazję zobaczyć ich obu i ich zespół, którzy skonfigurowali instalację w poprzednich dniach, szczególną atmosferę podczas otwierania tych skrzynek.
do skrzyń pełnych niespodzianek.
.
Nico Saieh W skład grupy wchodzą Anthony Ames, Marwan Al Sayed, Matthew Baird, Shigeru Ban, Marlon Blackwell, Will Bruder, Wendell Burnette, Johan Celsing, Taryn Christoff i Martin Finio, Annie Chu i Rick Gooding, WG Clark, Brad Cloepfil, Chen Chen i Kai Williams, Elizabeth Diller, Ricardo Scofidio i Charles Renfro, Peter Eisenman, Steven Holl, Stephen Iino, Toyo Ito, Bijoy Jain, Claudy Jongstra, Diébédo Francis Kéré, Jennifer Luce, Thom Mayne, Richard Meier, Murray Moss, Glenn Murcutt i Wendy Lewin, Enrique Norten, Sheila O.
Donnell i John Tuomey, Juhani Pallasmaa, Mack Scogin i Merrill Elam, Brigitte Shim i Howard Sutcliffe, Karen Stein, Elias Torres i José Antonio Martínez Lape.
A, Ursula Von Rydingsvard i Peter Zumthor.
Tekst od architektów po przerwie: zgodnie z tematem wspólnej lub wspólnej przestrzeni, instalacja ta bada przeplatające się zjawiska inspiracji, zbierania i znaczenia w przedmiotach codziennego użytku.
Architekci i artyści często czerpią inspirację z najbardziej nieprawdopodobnych lub przyziemnych przedmiotów.
Te rzeczy często dostarczają wskazówek, jak myślą i co porusza ich pracę.
Tod Williams i Billie Tsien, kuratorzy tej wystawy, od wielu lat zdobywają obiekty z całego świata, które w pewnym sensie stały się częścią DNA ich pracy jako projektantów.
Przez ostatnie trzydzieści lat praktyka konsekwentnie pracowała nad budynkami, które łączą piękno i użyteczność w sposób przemawiający zarówno do wydajności, jak i ducha.
Właśnie te cechy szukają przy zbieraniu artefaktów.
.
Nico Saieh W związku z tym architekci zaprosili trzydziestu pięciu cenionych kolegów z całego świata, z którymi czują pewien związek, aby wybrać przedmioty, które mają znaczenie dla nich samych lub dla ich pracy, i umieścić je w prostym drewnianym pudełku lub.
skrzynia ..
Trzydzieści skrzyń prezentowanych na tej instalacji pochodzi z Williamsa i ojczystego miasta Tsien w Nowym Jorku i podróżował po całym świecie, zbierając te informacje.
przed przybyciem do Wenecji.
Powstałe zbiory obiektów.
wybierane przez praktyki i osoby z Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Europy, Australii i Azji.
są rozbieżne, nieoczekiwane, sugestywne.
W Wenecji skrzynie i przedmioty stały się kolekcją, gobelinem wspólnych cech i różnic dzielonych przez architektów i artystów.
Kolekcja znajduje się w Casa Scaffali w północno-wschodnim ogrodzie (Giardino delle Virgini) w Arsenale.
Ten magiczny dom w ogrodzie został wybrany przez Williamsa i Tsien jako Wunderkammer.
idealne miejsce dla tych szafek ciekawości.
.
Nico Saieh Architekt projektu: Aurelie Paradiso.
Nico Saieh
[więcej w: wapno gaszone cena, protokół odbioru przyłącza energetycznego, remont w 48h ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: protokół odbioru przyłącza energetycznego remont w 48h wapno gaszone cena