Meble Biurowe
Komfortowa architektura biurowej przestrzeni

Architektura i nowoczesne budownictwo – Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku Propozycja konkursowa / Brochet Lajus Pueyo

Posted in Uncategorized  by admin
September 3rd, 2019

Dzięki uprzejmości Brochet Lajus Pueyo W ubiegłym tygodniu gościliśmy zwycięzcę w konkursie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
Projekt został zaprojektowany przez Studio Architektoniczne Kwadrat.
Teraz francuscy architekci Brochet Lajus Pueyo podzielili się z nami swoją propozycją konkursu, zaprojektowaną wspólnie z architektami Alice Wijnen & R-architecture.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Obowiązek pamięci, pragnienie pamięci, pomnik upamiętniający.
Dzięki uprzejmości Brochet Lajus Pueyo Intencją miasta Gdańska, aby zbudować na dokładnym zbiegu zarówno kanału Radunia, jak i rzeki Motławy w Muzeum II Wojny Światowej, jest pragnienie uznania jego dwudziestowiecznej historii.
To naprawdę zrozumienie i uznanie tych obrażeń ojcowskich, które są częścią jego dziedzictwa, które są fundamentem tej nowej części miasta: przestrzenna i czasowa konfiguracja dla odwiedzającego.
Celem jest zatem zaoferowanie w tym miejscu wiedzy i wspomnień bez konieczności umieszczania witryny w jedynym muzeum.
Dzięki uprzejmości Brochet Lajus Pueyo Miejsce na zbieranie wspomnień, otwarcie na miasto: Program zażądał całkowitej zabudowy o powierzchni 23 000m2 na działkę o tej samej wielkości.
Inscenizacja muzeum zaprojektowanego przez TEMPORĘ, przepisy przestrzenne i warunki zagospodarowania przestrzennego obowiązujące na tym terenie wymagały budowy, zajmując prawie całą działkę.
Baza miejska, będąca zarówno miejscem pamięci, jak i otwartej przestrzeni dla miasta, sugerujemy, że muzeum zostanie pochowane, zintegrowane pod gdańskim miastem, pozostawiając ziemię jako nieprzebudowaną, otwartą przestrzeń.
Dzięki uprzejmości Brochet Lajus Pueyo Na pozostałym obszarze wolnej przestrzeni, przedwojenne konstrukcje wynurzają się w postaci grubych warstw mineralnych, zaprojektowanych i wyobrażonych przez każdego jako tyle różnych platform.
Ta wystraszona skorupa odsłania przeszłość i pamięć miejsca i identyfikuje to nowe miejsce publiczne jako widzialną istotę, która otacza resztki wojny.
Wreszcie, w tym miejscu, trzy wielkie abstrakcyjne kostki hostują żądane programy miejskie.
[przypisy: kineta studni, przydomowe oczyszczalnie ścieków cena, vattenfall odczyty ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: kineta studni przydomowe oczyszczalnie ścieków cena vattenfall odczyty