Meble Biurowe
Komfortowa architektura biurowej przestrzeni

Architektura 21szego wieku : Forma kontroli publicznej / Jae Kim | CoDeAU

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Jae K.
Kim / Co-De Zaprojektowany przez Jae K.
Kim z CoDeAU, projekt Form of Public Control ma na celu stworzenie w XX wieku wieżowca na Manhattanie.
Jako osoba symboliczna w mieście, powinna zostać na nowo zdefiniowana z powodu reinterpretacji sieci, aby pomieścić więcej publicznych udogodnień i ułatwić kulturowe konteksty Manhattanu.
Obecnie projekt jest wystawiony na towarzyszący wydarzeniu Biennale Architektury w Wenecji, w Palazzo Bembo, który został zaproszony przez Global Art Affairs Foundation.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Dni te, place dla pieszych, infrastruktura transportowa i rozdzielczość stref oddają indywidualność każdej części sieci, która wydawała się być identyczna z niewielkim zaopatrzeniem publicznym.
Szczególnie Mid-Manhattan wyraźnie pokazuje tę tendencję.
Działalność piesza i programy kulturalne w Theatre District i Times Square przeniknęły do ścisłej sieci i stworzyły przestrzeń publiczną na Manhattanie.
W związku z tym, biorąc pod uwagę zdolność sieci do ponownego rozpatrzenia, w jaki sposób architektura może nadal dostosowywać się i reagować na dzisiejszą nową zmianę.
Przeciwstawiając się tradycyjnej typologii wieżowca, stosowi poszczególnych programów, celem projektu jest rewidowanie typologii wieżowca w celu odniesienia się do relacji budynku z tkanką miejską i odpowiedzi na istniejące uliczne życie i kulturę.
.
Jae K.
Kim / Co-De W opozycji do architektów.
i krytyków architektonicznych.
definicje wieżowca w XX wieku jako o wrogim związku z otoczeniem.
i będąc.
anarchiczną jednostką z dala od miasta ., wieżowiec na Manhattanie ewoluował, aby pomieścić więcej publicznych programów dla lepszego środowiska miejskiego, a także z powodów komercyjnych.
W tym kontekście projekt proponuje wieżowiec jako łącznik miejski, poprzez ponowne przemyślenie obiegu i struktury.
.
Jae K.
Kim / Co-De Ten nowy typ wieżowca obsługuje wiele warstw przestrzeni publicznej i programów kulturalnych, takich jak teatr i muzeum, aby rozszerzyć istniejące konteksty miejskie, sztukę i performance, na środkowym Manhattanie, nie tylko na poziomie ulicy, ale na niebie powyżej.
Ponadto, jako strategia na skalę miejską, projekt dąży również do połączenia gęstej sieci z pionowymi strukturami z najbardziej dominującą sferą publiczną na Manhattanie w Central Parku za pomocą 3 wymiarowo zmanipulowanych budynków.
.
Giovanni Dantomio i Andrea Buttazzi Architekt: Jae Kim | CoDeAU Lokalizacja: Manhattan, Nowy Jork, Stany Zjednoczone Rysunki: Jae K.
Kim Klient: Global Art Affairs Foundation Program: kompleks kulturalny (teatr i galeria) + jednostki mieszkalne Okres realizacji: 8 / 2011-12 / 2011
[patrz też: aranżacja domu, remont w 48h, murator prenumerata ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: aranżacja domu murator prenumerata remont w 48h